Skip to main content

5 powodów, dla których mężczyźni powinni przeprowadzić badanie nasienia, a kobiety ich do tego motywować

By 28 lipca, 20177 grudnia, 2017płodność, test nasienia
badanie nasienia

Jesteście już pewni! Na świecie ma się pojawić istota doskonała – trochę taka jak Ty, trochę taka jak On/Ona.

Przed Wami jedna z najpiękniejszych przygód życia. Nie warto jej zakłócić wątpliwościami, frustracjami, wzajemnymi oskarżeniami, jeśli okaże się, że na wymarzone dziecko trzeba będzie trochę poczekać. Zwłaszcza że podstawową diagnostykę niepłodności można przeprowadzić tanio i szybko w domowym zaciszu. Oto pięć powodów, dla których warto przeprowadzić taki test.

  1. Niepłodność równie często występuje u mężczyzn, jak i u kobiet.

Naukowcy już dawno dowiedli, że przekonanie o tym, iż za problem z poczęciem niemal zawsze odpowiedzialne są zaburzenia w ciele kobiety, to mit. Fakty wskazują, że w 33 proc. przypadków niepłodności, lekarz rzeczywiście musi udzielić pomocy kobiecie. Ale równie często okazuje się, że problem wynika ze złej jakości spermy. W pozostałych sytuacjach, leczenia wymaga zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Planując dziecko, warto ustalić, z jakimi trudnościami para będzie musiała sobie poradzić. Badanie nasienia mężczyzny powinno być jednym z pierwszym kroków. Przeprowadzamy go bezstresowo w domu, a wyniki są tak samo wiarygodne, jak w przypadku badań wykonywanych w przychodni.

  1. Brak ciąży, mimo starań, często powoduje u kobiet stres czy depresję.

Kiedy realizacja marzenia o dziecku okazuje się trudniejsza niż się spodziewaliśmy, pojawia się smutek, frustracja, czasem złość czy wstyd. Warto pamiętać, aby nie obarczać się wzajemnie odpowiedzialnością za ten stan. To niczyja wina. Pamiętajcie, że gracie w jednej drużynie. Niestety kobiety mają tendencję do obwiniania się, a nawet do popadania w depresję. A stres nie sprzyja zachodzeniu w ciążę. Mężczyzna musi stanąć na wysokości zadania i upewnić się, czy on także nie potrzebuje wsparcia lekarza. Wystarczy przecież jeden prosty test.

  1. badanie nasienia Wynik negatywny testu, czy niepłodność, może skłonić mężczyzn do refleksji nad trybem życia.

Mężczyźni lubią działać, nie lubią się czuć bezradni. Nawet jeśli okaże się, że jakość ich spermy może utrudniać poczęcie dziecka, Panowie wezmą sprawy w swoje ręce i wykorzystają wszelkie sposoby, aby poprawić stan zdrowia. Może się okazać, że przy okazji zyskają znacznie więcej niż poprawę stanu nasienia: rzucą palenie, zaczną uprawiać sport, schudną, zmienią dietę na zdrowszą. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

  1. Wiedza na temat nasienia u mężczyzn sama w sobie jest wartościowa.

Dopóki nie znamy faktów, opieramy się na mitach, wyobrażeniach, żyjemy w świecie iluzji. Warto rozwiać wątpliwości. Zwykle to kobiety poszukują informacji o dostępnych badaniach, naturalnych sposobach na poprawienie płodności itp. Zresztą Panowie na tym korzystają. Żonaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż samotni – dowiedli naukowcy z Uniwersytetu w Utah (USA). Tacy Panowie są nie tylko zdrowsi, ale też szczęśliwsi, bardziej zadowoleni z seksu i mają wyższy status materialny. To zwykle kobiety biorą bowiem na siebie odpowiedzialność za regularne badania, dbanie o zdrową dietę, regularny rytm dobowy itp. To kobiety także często podsuwają swoim ukochanym mężczyznom domowe badanie nasienia sprawdzające jego płodność. Przy okazji może się okazać, że mężczyzna wymaga specjalistycznego leczenia (na przykład prostaty). Bez badania, choroba mogłaby długo pozostać niezauważona i rozwinąć się do stadium, w którym kuracja byłaby znacznie trudniejsza.

  1. Badanie nasienia można przeprowadzić samemu w domu.

Diagnostyka w przychodni może być długotrwała, droga, onieśmielająca, frustrująca. Tymczasem wyniki przeprowadzanego w domu testu płodności dla mężczyzn uzyskujemy już po 10 minutach. Rezultaty dają 98 proc. pewności. Są one certyfikowane i polecane przez lekarzy specjalistów. Przydają się nie tylko do ustalenia przyczyn niepłodności pary, ale także do kontrolowania na bieżąco, czy leczenie przynosi pożądane rezultaty.

Nasze najnowsze wpisy

badanie nasienia w klinice
płodność

Badanie nasienia w klinice. Skąd dyskomfort?

Niepłodność dotyka coraz większej liczby mężczyzn. Jeżeli starania o dziecko nie przynoszą rezultatów, warto poddać…
jakość nasienia
płodność

Wysokiej jakości nasienie, czyli jakie?

Niepłodność u mężczyzn potrafi bardzo dobrze się ukrywać. Pozornie wszystko wygląda normalnie: mężczyzna nie ma…
badanie nasienia
płodność

5 powodów, dla których mężczyźni powinni przeprowadzić badanie nasienia, a kobiety ich do tego motywować

Jesteście już pewni! Na świecie ma się pojawić istota doskonała – trochę taka jak Ty,…